Klinik Genetik

PerkinElmer Oligonucleotide Array CGH

Oligonükleotid-tabanlı mikroarray sistemleri genomdaki kopya sayısı değişimlerinin belirlenmesinde yüksek çözünürlük sağlar. FISH ya G-bantlama gibi geleneksel karyotipleme yöntemleri kromozomal bozuklukların saptanmasında sıklıkla başvurulan teknikler olmalarına rağmen bu yöntemler başta çözünürlükleri olmak üzere çok sayıda örnekle çalışmada, hız ve maliyet açısından daha dezavantajlıdır. Sonuç olarak, genomdaki submikroskopikdelesyon ve duplikasyonların tek bir deneyle belirlenmesinde arrayCGH yöntemleri tercih edilen yöntemler olmaya başlamıştır.

ArrayCGH yönteminde oligonükleotidler cam lamlar üzerine sabitlenir. Farklı şekilde işaretlenmiş örnek ve referans DNAlarimmobilize edilmiş probelar ile hibridizasyona bırakılır. Bu sayede genomdaki kopya sayısı değişiklikleri tek bir deneyle ve yüksek çözünürlükte saptanmış olur.

PerkinElmer CGHOligo Arrayler, hibridizasyon cihazları, tarayıcı ve Genoglyphix analiz yazılımından oluşan komple ürün çözümleri sunar.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.PerkinElmer CGX™ Oligo Arrays

CGX Oligo Arrayler öğrenme güçlüğü ve dismorfik özellikler ile ilgili küçük genetik anomalilerin saptanması için tasarlanmış, geliştirilmiş ve doğrulanmış mikroarraylerdir. CGXTM, CGXTMHD ve CGXTMSNParraylerindekioligonükleotidproblarısitogenetik olarak ilişkilendirilmiş 245’ten fazla bölgeyi ve aynı zamanda gelişimde rol alan genler, perisentromerik bölgeler ve telomer-altı bölgeleri de içerir.

CGX Oligo Arrayler ile saptanan anomalilerin neredeyse tamamı FISH ile görüntülenebilir. Yapısal değişimlerin ya da herhangi bir değişikliğin kaynağının belirlenmesi için FISH doğrulamasına başvurulabilir. Doğrulama amaçlı olarak işaretlenmemiş BACklonu sipariş edebilme olanağı ile PerkinElmer hem saptama hem de doğrulamayı içeren komple bir çözüm paketi sunar.

Ayrıntılı bilgi için ürün broşürümüzü buradan indirebilirsiniz.PerkinElmer CGX™ Onco Arrays

CGX™ Onco Arrayler lösemi ya da lenfoma gibi hematolojik hastalıklarla ilişkili küçük genetik değişikliklerin ve tümör genlerindeki değişikliklerin saptanması için tasarlanmış, geliştirilmiş ve doğrulanmıştır. Bu arrayler tüm genomu kapsar ve kanser ile ilişkilendirilmiş bazı özel bölgelerde daha yüksek çözünürlük sağlar. Aynı zamanda CGH ve SNPproblarının aynı arrayde toplanmasıyla hem kopya sayısı değişimleri hem de kopya sayısını etkilemeyen genomikanomaliler tek bir deneyde saptanabilir.

PerkinElmer CGX™ OncoArrayleri ve sarfları Oncoglyphix® yazılım paketi ile onkoloji örneklerinde genomikanomalilerin daha hızlı ve doğru bir şekilde saptanmasını sağlar.

Ayrıntılı bilgi için ürün broşürümüzü buradan indirebilirsiniz.