Gıda Güvenliği

TÜR TAYİNİ VE GENETİĞİ DEĞİŞTİRİLMİŞ ORGANİZMALARIN TESPİTİ

Gıda, Yem ve Tohumlarda GDO Tespiti

EurofinsGMO

Eurofins GeneScan gıda pazarının gereksinimlerini karşılamak için 100’den farklı ürün sunar. Bu ürünler temelde üç başlık altında incelenebilir; yalnızca tarama yapmaya olanak sağlayan GMOScreen kitleri, tespit amaçlı GMOIdent kitleri ve kantitatif veri sağlayan GMOQuant kitleri.

GMOScreen kitleri birçok farklı GDO’nun taranabildiği ama genetiği değiştirilmiş organizmanın kimliğinin belirlenmediği kitlerdir. Hızlı ve ekonomik bir ilk tarama sağlarlar.

GMOIdent kitleri ile farklı genetik modifikasyonlara sahip GDO’lar ve hatta tek tek transgenik olaylar saptanabilir. Bu kitler özellikle onay verilmemiş GDO’ların tespiti için ve çoğunlukla da bir başlangıç taramasının ardından kullanılırlar.

GMOQuant kitleri örneklerdeki GDO miktarının saptanmasında kullanılır. Çoğu ülkede gıda ve yem ürünleri onay verilen GDO’ların miktarı belirli bir sınırı aştığında etiketlenmelidirler. Bu kitler bu aşamada önem kazanır.

Güncel ürün kataloğumuza buradan ulaşabilirsiniz.Et Tür Tayini

DNAnimal Ident RT ürün grubu dana, domuz, keçi, koyun, at, hindi, ördek ve tavuk gibi birçok et türünün gerçek zamanlı PCR ile tespitine yönelik ürünlerden oluşmaktadır. Ürün grubunun tamamını güncel katalogda bulabilirsiniz.

Güncel ürün kataloğumuza buradan ulaşabilirsiniz.DNA Ekstraksiyonu

Eurofins DNA Extraction

Eurofins ayrıca farklı materyallerden yüksek kaliteli ve yüksek miktarda DNA elde etmedeki birikimini Eurofins GeneScan DNA Ekstraksiyon kitleri ile laboratuvarınıza taşıyor. Örneğiniz için en uygun DNA ekstraksiyon kitlerini kullanarak her türlü matriste kaliteli nükleik asit elde etmeniz mümkün. Özellikle nükleik asit eldesinin zor olduğu bilinen jelatin, yağlı tohumlar, homojenize olmayan ürünler ve bunun gibi daha pek çok örnek için standardize edilmiş güvenilir ürünlerimizle çalışmanızı öneriyoruz.

Güncel ürün kataloğumuza buradan ulaşabilirsiniz.