Gıda Güvenliği

Gıda Güvenliği

Gıda endüstrisinin farklı aşamalarında ortaya çıkabilecek problemlerin belirlenmesi için şirketimiz tür tayini/Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) tarama/tayin/kantitasyonu ve gıda patojenlerinin test edilmesi olmak üzere iki ana alanda çözümler sunmaktadır.

Tür Tayini ve Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların Tespiti

Tür tayini ve genetiği değiştirilmiş ürünlerin saptanmasında yıllardır gıda endüstrisine yüksek kalite analitik hizmetler sağlayan Eurofins GeneScan firması ile çalışmaktayız. Eurofins GeneScan gıda, yem ve tohumlarda GDO tespiti, konak DNA kalıntısı tespiti, hayvan tür tayini, helal ürün analizi, tahıl ve tohum analizi gibi birçok amaca yönelik ürünler ve çözümler sunar.

Gıda Patojenlerinin Tespiti

Gıdanın tüketiciye uzun tedarik zincirleriyle ulaştırıldığı günümüzde, kompleks gıda sistemlerindeki birçok mikroorganizmanın kontrol edilmesi oldukça zorlu ve önemli bir iş. Çözüm ortağımız DuPont aracılığıyla bu zincirin herhangi bir aşamasında ortaya çıkabilecek problemlerin hızlı ve etkili bir şekilde tespit edilebilmesi için size çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyoruz.